تبلیغات
ژنتیک - مهم‌ترین عامل بیماری‌های التهاب روده‌ای چیست؟
فوق‌تخصص بیماری‌های گوارشی از آمریکا گفت: ژنتیک، مهم‌ترین عامل بیماری‌های التهاب روده‌ای است
پروفسور دیوید برنارد ساکار از آمریکا در نخستین کنگره بین‌المللی بیماری‌های التهابی روده و اختلالات ناشی از گلوتن، افزودمتاسفانه رشد سرطان و بیماری‌های روده‌ای در دنیا رو به افزایش است که ژنتیک و عوامل محیطی، مهم‌ترین عامل این بیماری است.
وی ادامه دادعفونت‌های محیطی و رژیم‌های نامناسب غذایی از دیگر عواملی است که موجب بیماری‌های التهاب روده‌ای و دستگاه گوارش می‌شود.
رئیس سابق بیمارستان مونت سایانا نیویورک با بیان اینکه این بیماری بین سنین ١٥ تا ٣٤‌  شیوع بیشتری دارد، افزود: متاسفانه با صنعتی‌شدن شهرها و کشورها این بیماری فراگیرتر خواهد شد.
پروفسور ساکار درباره روش‌های درمان این بیماری افزود: تاکنون درمان قطعی برای این بیماری وجود نداشته است، اما می‌توان با مصرف دارو و عمل جراحی تا حدودی از رشد این بیماری جلوگیری کرد.
وی با بیان اینکه ٣٠‌درصد از افراد مبتلا به این بیماری عمل جراحی می‌کنند، گفتاین افراد به‌طور مطلق خوب نخواهند شد و حدود ٧٠ تا ٨٠‌درصد این بیماری برگشت‌پذیر است که به‌ناچار مبتلایان مجبور به‌عمل جراحی دوباره هستند.
پروفسور ساکار ادامه داد: در کنار داروهای تجویزی و عمل جراحی، مشاوره‌های روان‌شناسی برای بهبود مبتلایان به این بیماری کمک شایانیمی‌کند.


[ پنجشنبه 16 مرداد 1393 ] [ 03:00 ] [ مهسا حیدری فروزان ]

[ یادگاری() ]


دیگر امکانات